Síguenos

BERRIAK|NOTICIAS

Santakurtzak 2019 | Programa

Publicado

el

CLIC EN LA IMAGEN PARA DESCARGAR EL PROGRAMA DE FIESTAS

BARIKUA 13 VIERNES

19:00 Plazakoetxe J.B. Uriarte DESFILE DE FIESTAS: Galdakao Musika Banda Da Capo Elkartea, Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum”, txistularis de la Escuela de música “Máximo Moreno”, gaiteros/as, fanfarria Adiskideak y batucada

20:00 Udaletxea J.B. Uriarte PREGÓN LANZAMIENTO DEL TXUPIN

20:05 Kurtzea, Iturrondo eta Santi Brouard KANTUZ KANTU: Galdakao Musika Banda Da Capo

20:05 Kurtzeko plaza DISKOFESTA: OIHAN VEGA

20:30 Kurtzea frontoia CAMPEONATO SANTA CRUZ DE PELOTA MANO: Semifinales (Orma bi)

23:00 Ardanza Lehendakariaren plaza CONCIERTO: HELLYDAYS (grupo local) OXABI

24:00 Kurtzea frontoia CARRERA DE TRICICLOS (Zizpa)

ZAPATUA 14 SÁBADO

9:00-20:00 Zugatzuko pistak: TORNEOS DE TENIS (absoluto y sub-16) Y PADEL (C.T. Elexalde Mendian)

10:00 *Plazakoetxeko parkea: CONCURSO PAELLAS (Txosna batzordea) *Si llueve, en Zabaleako parkea

10:00 Zugatzuko skate parkea: MARATÓN DE PETANCA (Mozoilo P.K.)

11:15 Udaletxetik Santa Maria elizara: ACTO PRINCIPAL DE LA CORPORACIÓN ANTES DE MISA Galdakao Musika Banda Da Capo Elkartea eta Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum”

11:30 Urreta H.I. : PARQUE DE AVENTURA (+8 años)

12:00 Santi Brouard plaza: DANZA “Festamendua” TIO TERONEN SEMEAK

12:00 PASACALLES Con la fanfarria ADISKIDEAK

12:00 Berezikoetxeko plaza: Parque Infantil EUSKAL PARKEA

12:30 Zabaleako plaza: BIZKAIKO SOKADANTZA (Andra Mari)

13:00 PASACALLES con gaiteros/as

13:15 Kurtzeko plaza: CONCIERTO Galdakao Musika Banda Da Capo Elkartea

17:00 J.B. Uriarte kalea: CARRERA DE CAMAS (Txosna batzordea)

17:00 Urreta H.I. : PARQUE AVENTURA (+8 años)

18:00 Santi Brouard plaza: TEATRO “ Yihaaa!!!” GOITIBERA

18:00 Urreta H.I. : IV. TALLER DE TAEKWONDO (C.D. Taekwondo Urreta)

19:00 Santi Brouard plazatik: TEATRO “Al otro lado” ZANGUANGO

19:00 Kurtzea frontoia: SEMIFINALES DEL CAMPEONATO DE PELOTA DENDARI ELKARTEA Nafarroa contra Gipuzkoa (Adiskide)

19:00 Mugaburuko landa: STREET HANDBALL MIXTO (Eskubaloia Galdakao)

19:00 Urreta kiroldegia: VELADA DE BOXEO Y K1 (GaldaK.O. Boxing Club)

20:00 Kurtzeko plaza: ALARDE DE DANZAS (Andra Mari D.T.)

22:30 Ardanza Lehendakariaren parkea: CONCIERTO AKABU (grupo local) TREMENDA JAURÍA

1:30 Iturrondo plaza: CONCIERTO LEHIAN

00:00-03:00 Iturrondo plaza: Carpa para la prevención del consumo abusivo de alcohol y pruebas de alcoholemia

2:00 Kurtzeko plaza: DJ GAUA

DOMEKA 15 DOMINGO

9:00-14:00 Zugatzuko pistak: TORNEOS DE TENIS (absoluto y sub-16) Y PÁDEL (C.T. Elexalde Mendian)

9:00 Santi Brouard plazatik: V SUBIDA A GANGUREN (Ganguren M.T.)

10:00 Iturrondo plaza: CONCURSO DE MARMITAKO (Txosna batzordea)

10:30 Kurtzea frontoia: CAMPEONATO SANTA CRUZ DE PELOTA MANO Semifinales (Orma bi)

10:30 J.B. Uriarte kalea: 51 aniversario PREMIO SANTA CRUZ DE CICLISMO Campeonato de Bizkaia en categoría Master Todas las modalidades (Galdakao Txirrindulari Elkartea)

11:00 *Santi Brouard plaza: CAMPEONATO DE DULCES FRITOS (Centro Cultural Extremeño la Morenita) *Si llueve, en Zabalea

10:30 – 20:00 Gandasegi H.I. : 2º RALLY DE FOTOGRAFÍA SANTAKURTZAK – Categorías adultas: 10:30 – 11:00 inscripción 20:00 Hora límite de entrega de fotos – Categoría infantil: 12:00 – 13:00 inscripción 12:00 – 12:30 taller 18:30 Hora límite de entrega de fotos (Click eta click)

12:00-14:30 Urreta parkea: PARQUE INFANTIL Y JUVENIL

13:00 Kurtzeko plaza: GINKANA DANTZA (+16 años) (Areto D.E.)

13:00 PASACALLES con gaiteros/as

16:00 Elexalde: BAJADA DE GOITIBEHERAS (Patakon)

16:00 Urreta kiroldegia: TORNEO TRIANGULAR FEMENINO DE FÚTBOL SALA Artaromo F.S. (Getxo) Iturrondo C.D. (Bilbo) Lagun Onak F.S. (Galdakao) (C.D.A. Lagun Onak)

17:00 Urreta parkea: PARQUE INFANTIL Y JUVENIL

18:00 *Santi Brouard plaza: CONCIERTO Y TALLER de instrumentos a partir de objetos reciclados TRAKAMATRAKA *Si llueve, en Gandasegi

18:00 PASACALLES Con la fanfarria ADISKIDEAK

18:00 Urreta kiroldegia: TORNEO TRIANGULAR SENIOR MASCULINO DE FÚTBOL SALA A.D. Nalda (Rioja) Portus Amanus F.S. (Castro) Lagun Onak F.S. (Galdakao) (C.D.A. Lagun Onak)

18:00-22:00 Zugatzuko pistak: TORNEO DE PÁDEL (C.T. Elexalde Mendian)

19:00 Mugaburuko landa: TEATRO “Envà” AMER I ÁFRICA

19:00 Kurtzeko plaza: BERTSO JAIALDIA Maialen Lujanbio Sustrai Colina Onintza Enbeita Julio Soto Gai jartzailea: Arkaitz Estiballes

19:00 Torrezabal Kultur Etxea: ALARDE DE DANZAS (Centro Cultural Extremeño la Morenita)

19:00 PASACALLES con Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea

20:00 Kurtzea frontoia: EXHIBICIÓN DE PENCAK SILAT (C.D. Silek tuo)

20:30 Ardanza Lehendakariaren parkea: CAMPEONATO DE BAILES DE SALÓN (Areto D.E.)

21:30 Santi Brouard plaza: CINE AL AIRE LIBRE “Asterix: Edabe magikoaren sekretua”

22:00 Iturrondo plaza: XXII. CARRERA DE GAYUMBOS Y BRAGAS (Zizpa)

ASTELEHENA 16 LUNES

11:00 Zugatzuko skate parkea: CAMPEONATO INFANTIL DE PETANCA (Mozoilo P.T.)

12:00 *Berezikoetxeko plaza: PARQUE INFANTIL *Si llueve, en Urreta H.I.

17:00 *Berezikoetxeko plaza: PARQUE INFANTIL *Si llueve, en Urreta H.I.

17:00 Elexaldeko igerilekua: CUCAÑA (Zizpa)

17:30 Urreta H.I. : CAMPEONATO DE JUEGO DE RANA (Asociacón de pensionistas de Galdakao)

18:00 Elexaldeko igerilekua: PIRAGUATIK TIRA (Zizpa)

18:00 Kurtzeko plaza: VERBENA INFANTIL “Honolulu” KANTU KOLORE

18:00 Ardanza Lehendakariaren parkea: TALLER DE RECICLAJE “Quién fue Romualda Zuloaga”

18:30 Ardanza Lehendakariaren parkea: TALLER DE CHAPAS “ERASO SEXISTARIK EZ”

19:00 Ardanza Lehendakariaren parkea: MASTERCLASS ZUMBA (Erabide)

19:00 Kurtzea frontoia: PARTIDOS DE PELOTA DE MUJERES (Adiskide)

19:00 PASACALLES Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea y gaiteros/as

19:30 Mugaburuko landa: CABEZUDOS/AS

20:00 *Santi Brouard plaza: TEATRO DE CALLE Rojo Estándar LANÓRDIKA *Si llueve, en Gandasegi H.I.

MARTITZENA 17 MARTES

14:00 Kurtzeko plaza: FIESTA DE LAS PERSONAS MAYORES COMIDA POPULAR Y BAILABLES Precio: 2,00€ Venta anticipada desde el martes día 5 en Torrezabal Kultur Etxea de 9:00 a 13:30

15:00 Kurtzeko plaza: CAMPEONATO DE DESCORCHE (Erabide)

16:30 Iturrondo plaza: CAMPEONATO DE MUS (Patakon)

17:00 *Berezikoetxeko plaza: JUEGOS INFANTILES “Ametsen herria” *Si llueve, en Urreta H.I.

18:00 Torrezabal Kultur Etxea: TALLER DE RAP con LABASU (Erabide)

18:00 *Plazakoetxe: CONCURSO JUVENIL GAZTECHEF (11-16 años) (Gazte Topaguneak) *Si llueve, en Gandasegi H.I.

18:00-22:00 Zugatzuko pistak: TORNEO DE PÁDEL (C.T. Elexalde Mendian)

19:00 PASACALLES Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea y gaiteros/as

19:00 Kurtzea frontoia: SEMIFINALES DEL CAMPEONATO DE PELOTA DENDARI ELKARTEA Araba contra Bizkaia (Adiskide)

19:30 Iturrondo plaza: CAMPEONATO DE TALENTOS (Zizpa)

19:30 PASACALLES Alumnado de trikitixa de la escuela de música Máximo Moreno

EGUAZTENA 18 MIÉRCOLES

16:00 Iturrondo plaza: ORIENTING (Ezkabiz)

17:00 Zugatzuko pistak: CAMPEONATO DE TENIS SUB 12 (C. T. Elexalde Mendian)

17:00 Gandasegi: JUEGOS DE ROL, ESTRATEGIA Y SIMULACIÓN (Rigor Mortis)

17:00 *Berezikoetxeko plaza: JUEGOS INFANTILES “Ametsen herria” *Si llueve, en Urreta H.I.

18:00 Iturrondo plaza: CAMPO QUEMADO (Guzur Aretxa)

18:00-22:00 Zugatzuko pistak: TORNEO DE PÁDEL (C.T. Elexalde Mendian)

19:00 *Berezikoetxeko plaza: VERBENA INFANTIL “Diskopuntx” *Si llueve, en Urreta H.I

19:00 PASACALLES Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea, y gaiteros/as

19:00 Santi Brouard plaza: CAMPEONATO DE RAP Y SHOW CASE DE LABASU (Erabide)

19:00 Kurtzeko plaza: EXHIBICIÓN DE ALUMNAS/OS DE BAILE MODERNO, FUNKY Y JAZZ

19:00 Kurtzea frontoia: PARTIDOS DE PELOTA XXV. GALDAKAOKO TOPAKETAK Aficionados de Euskal Herria de primera (Adiskide)

19:30 PASACALLES Alumnado de trikitixa de la escuela de música Máximo Moreno

20:30 Urreta kiroldegia: PARTIDO MASCULINO DE FÚTBOL SALA “Homenaje a Miguel A. Sevilla y Mariano López” Soloarte B de Basauri y Peña kalimotxo

EGUENA 19 JUEVES

11:00 Kurtzeko plaza: OLIMPIADA DE JUEGOS TRADICIONALES PARA PERSONAS MAYORES (Servicio de personas mayores)

17:00 Zugatzuko pistak: CAMPEONATO DE TENIS Sub 12 (C. T. Elexalde Mendian)

17:00 *Berezikoetxeko plaza: LUDOTECA INFANTIL (1-7 años) *Si llueve, en Urreta H.I.

17:00 Gandasegi: JUEGOS DE ROL, ESTRATEGIA Y SIMULACIÓN (Rigor Mortis)

17:30 Iturrondo plaza: CARRERA DE MINI MOTOS (1-4 años) Cada cual debe llevar su moto (Txosna batzordea) y CHOCOLATADA (Eguzkibegi ikastola) *Si llueve, en Gandasegi H.I.

18:30 *Santi Brouard plaza: JUEGOS INFANTILES “Garbijai” *Si llueve, en Gandasegi H.I.

18:30 Iturrondo plaza: LANZAMIENTO DE GÜITO (The Kuskas kuadrila)

18:00-22:00 Zugatzuko pistak: TORNEO DE PÁDEL (C.T. Elexalde Mendian)

19:00 Kurtzeko plaza: CONCIERTO CORAL Coros Danok Aurrera, Máximo Moreno y el Orfeón de Usansolo

19:00 PASACALLES Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea y gaiteros/as

19:00 Kurtzea frontoia: PARTIDOS DE PELOTA XXV. GALDAKAOKO TOPAKETAK Aficionados de Euskal Herria de primera (Adiskide)

19:30 Mugaburuko landa: CABEZUDOS/AS

19:30 PASACALLES Alumnado de trikitixa de la escuela de música Máximo Moreno

21:00 Ardanza Lehendakariaren parkea: PLAYBACK (Zizpa)

BARIKUA 20 VIERNES

17:00 Zugatzuko pistak: CAMPEONATO DE TENIS SUB 12 (C. T. Elexalde Mendian)

17:00 *Etxaburu kalea: CONCURSO DE TORTILLA DE PATATAS Categoría: Tradicional y Libre (Pepeto) *Si llueve, en Zabalea

17:00 *Urreta parkea: PARQUE INFANTIL Y JUVENIL *Si llueve, en Urreta H.I.

18:00 Zugatzuko skate parkea: CAMPEONATO DE PETANCA (Mozoilo P.T.)

18:00-22:00 Zugatzuko pistak: TORNEO DE PADEL (C.T. Elexalde Mendian)

18:00 Santi Brouard plaza: FIESTA DE LA ESPUMA

19:00 Kurtzea frontoia: PARTIDOS DE PELOTA PROFESIONAL Elordi, Tolosa Alberdi, Larunbe. Urrutikoetxea, Aretxabaleta Elezkano, Martija (Adiskide). Venta anticipada: frontón de Kurtzea

19:00 Berezikoetxeko plaza: CIRCO “Flou Papagayo” MUSUSIC CIRCUS

19:00 PASACALLES de gaiteros/as y Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea

19:30 Mugaburuko Landa: CABEZUDOS/AS

19:30 Iturrondo plaza: TEATRO DE CALLE “Femmes” HORTZMUGA TEATROA

20:30 Mugaburuko landa, Bizkaia kalea, Kurtzeko plaza, Iturrondo plaza: TORO DE FUEGO (Guzur Aretxa)

22:30 Ardanza Lehendakariaren parkea: CONCIERTO: OTUZ (Banda local) ESKEAN KRISTO ETA ITZIARREN SEMEAK

23:00 Kurtzeko plaza: ASIER BILBAO

24:00 Muguru kalea: ORQUESTA REMIX

24:00 Kurtzea frontoia: FLAN JANA (Zizpa)

ZAPATUA 21 SÁBADO

9:00-20:00 Zugatzuko pistak: TORNEOS DE TENIS (absoluto y sub-16) Y PÁDEL (C. T. Elexalde Mendian)

10:30 Kurtzea frontoia: CAMPEONATO SANTA CRUZ DE PELOTA MANO Finales (Orma bi)

11:00 PASACALLES con el grupo TRIKI PIU

11:30 Ardantza Lehendakariaren parkea: X CAMPEONATO DE PERROS PASTOR DE GALDAKAO Y XV DE BIZKAIA Raza libre

12:00 Urreta H.I. : PARQUE INFANTIL Y JUVENIL

13:00 PASACALLES Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea y gaiteros/as

13:30 Santi Brouard plazatik: TEATRO DE CALLE “Sardina Bakalau” ANITA MARAVILLAS

13:30 Iturrondo plaza: BAILE DE LA ERA (Andra Mari D.T.)

15:00 Kurtzeko plaza: HERRI BAZKARIA Precio: 12,00€. A la venta a partir del 9 de septiembre en Torrezabal Kultur Etxea de 9:00 a 13:30. Horario de tarde sólo el día 9 de 20:30 a 22:00. • CONCURSO DE VESTIDO TRADICIONAL (Dendari Elkartea) • BERTSOLARIS Arkaitz Estiballes y Etxahun Lekue • ROMERÍA

17:00 Zugatzuko pistak: CAMPEONATO DE TENIS SUB 12 (C. T. Elexalde Mendian)

17:00 Urreta H.I. : PARQUE INFANTIL Y JUVENIL

17:00 Kurtzeko plazatik: TEATRO DE CALLE “Sardina Bakalau” ANITA MARAVILLAS

18:00 Kurtzeko plaza: CAMPEONATO DE HERRI KIROLAK (Txandapa kuadrila)

18:00 PASACALLES con la fanfarria ADISKIDEAK

18:00 *Santi Brouard plaza: TEATRO DE CALLE “Wet floor” CRISTINA SOLÉ *Si llueve, en Gandasegi H.I.

19:00 Berezikoetxeko plaza: TEATRO DE CALLE “Amico on the beach” AMICO TEATRO

19:00 Kurtzea frontoia: FINALES DEL CAMPEONATO DE PELOTA DENDARI ELKARTEA (Adiskide)

20:30 Urreta kiroldegia: EXHIBICIÓN DE BAILES DE SALÓN (Areto D.E.)

23:30 Ardanza Lehendakariaren parkea: CONCIERTO FANGORIA

00:00-03:00 Iturrondo plaza: Carpa de testado de sustancias y reducción de riesgos (Ailaket elkartea)

00:00-03:00 Iturrondo plaza: Carpa para la prevención del consumo abusivo de alcohol y pruebas de alcoholemia

1:30 Iturrondo plaza: ROMERÍA EZTEN GIRO

2:00 Kurtzeko plaza: DJ GAUA

DOMEKA 22 DOMINGO

8:00 Urreta parkea eta Urreta kalea: CONCURSO DE PUCHERAS (Txoko Hogeiak)

9:00-20:00 Zugatzuko pistak: TORNEOS DE TENIS (absoluto y sub-16) Y PÁDEL (C. T. Elexalde Mendian)

11:00 Mugaburuko landa: TIRO CON ARCO (C.D. Arqueros Kasy)

12:00 Urreta H.I. : PARQUE INFANTIL Y JUVENIL

12:00 Kurtzeko plaza: DESFILE DE GIGANTES Y CABEZUDOS /AS

12:00 PASACALLES Con la fanfarria ADISKIDEAK

13:00 PASACALLES con gaiteros/as

13:00 Kurtzeko plaza: TXISTU ALARDEA Galdakao Txistu Banda “Ad Libitum” Elkartea

17:00 Urreta H.I. : TALLERES INFANTILES Manualidades y maquillaje (Argizai)

18:00 Kurtzeko plaza: EXHIBICIÓN DE HERRI KIROLAK

18:00 Ardanza Lehendakariaren parkea: TXITXARRILLO “Trío Néctar”

18:00 PASACALLES con el grupo TRIKI PIU

18:30 Kurtzea frontoia: PARTIDO PROFESIONAL PALA Necol-Ibargarai Garate-Ibai Pérez

20:30 Kurtzeko plaza: FIN DE FIESTA REPARTO DE PREMIOS A LAS CUADRILLAS JÓVENES Y DEL CONCURSO DE CUADRILLAS, MUESTRA DE FOTOS DEL RALLY FOTOGRÁFICO Y REPARTO DE PREMIOS, BAILABLES Y BIRIBILKETA FINAL (Gazte topaguneak, Txosna batzordea, Galdakao Musika Banda Da Capo Elkartea y Areto D.E.)

JAI OSTEKO ASTEBURUA | FIN DE SEMANA POSTERIOR

15:00 COMIDA DE CUADRILLAS (Txosna Batzordea)

BERRIAK|NOTICIAS

Galdakao euskalduna, feminista, inklusiboa eta anitza izatea nahi du Udalak

Publicado

el

Por

Gero bat denontzat lelopean eman zuten argitara gobernu plan berria

Udal-gobernuak legealdi honetarako gobernu plana aurkeztu zuen atzo, Gandasegi eskolako areto nagusian. Aurkeztutako ehun neurrietako batzuk azaldu zituzten gobernuko zenbait kidek. Horien artean, herria euskalduna, feminista, inklusiboa eta anitza izatea dauka helburutzat Iñigo Hernandoren gobernuak.

Galdakoztarrekin «konpomiso irmo eta argia» hartu zuen Iñigo Hernando alkateak, eta horretarako ehun neurri aurkeztu zituzten, zazpi arlotan banatuta. Neurri horien helburu nagusia galdakoztarron bizi-kalitatea hobetzea dela adierazi zuen Hernandok. Aurrekontu parte-hartzaileetako proposamenak ere kontuan hartuko dituztela azpimarratu zuen Galdakaoko alkateak.

Lau alderdik (EH Bildu, Auzoak, Usansolo Herria eta Elkarrekin Podemos) osatu zuten udal gobernua pasa den ekainean, horren ondorioz, «lau programa, lau proiektu eta lau amets zeuden», adierazi zuen Edurne Espilla Galdakaoko Udaleko zinegotziak. Nabarmendu zuen lau proiektu egon arren, helburu amankomun batek eraman zituela udaletxera: «Galdakao eta Usansolo hobe baten alde lan egiteko gogoak».

Aurrekoaz gain, Espillak azpimarratu zuen proiektua denen artean «adostua eta aberatua» dela, eta herritarrekin sinatzen duten kontratua dela ere esan zuen.

Arestian aipatutako ehun neurrietako batzuk honako hauek dira: auzoak lotuko dituen autobusa, Elexaldeko igerilekuetako taberna zabaldu, Usansolo eta Gorosibai arteko pasabide konpondu, Etxebizitza solialen plana sortu, ekitaldi instituzionalak eta kultur ikuskizunak gorrentzat egokitzea, enpresa txiki eta ertainen sustapena, auzo bakoitzerako ekintza planak, euskal sortzaileen azoka, memoria historikoaren berreskuaratzea, Emakumeen Etxea sortu, Plazakoetxeko lurpeko pasabidea itxi…

Neurri horiek eta beste batzuk ikusgai egongo dira laster galdakaodenontzat.eus web atarian.

Sigue Leyendo

BERRIAK|NOTICIAS

Toda la ciudadanía de Galdakao invitada al acto de presentación del plan de gobierno, mañana, jueves

Publicado

el

Nota del Ayuntamiento

Mañana a las 19:30 el equipo de gobierno presentará las actuaciones que llevará a cabo los próximos años. Se presentarán medidas concretas; cien actuaciones palpables, realizables y medibles.

El alcalde y todo el equipo de gobierno invitan a los agentes y a los y las ciudadanas de Galdakao a conocer de primera mano el plan. Para ello, tendrán abiertas las puertas del salón de actos de Gandasegi, hasta completar aforo.

Con el objetivo de facilitar la organización el ayuntamiento pide confirmación de asistencia, lo que se puede hacer escribiendo al correo udala@galdakao.net.

Sigue Leyendo

BERRIAK|NOTICIAS

Galdakaoko ikastetxe publikoek urtarrilaren 27an zabalduko dute 2020-2021 ikasturterako aurrematrikulazio aldia

Publicado

el

Udalerriko ikastetxe publikoek urtarrilaren 27an, astelehena, zabalduko dute 2020-2021 ikasturterako aurrematrikulazio aldia. Eskaerak zentroetan bertan egin ahalko dira, eskola-orduetan, egun horretatik aurrera otsailaren 7ra arte.

Aurrematrikula egin ahal izateko aurkeztu behar den dokumentazioa hau da:

✅ Familia-liburuaren fotokopia

✅ Errolda-ziurtagiria

✅ Matrikulazioaren inprimakia beteta

✅ Azken Errenta-aitorpena (aukerakoa)

Aurrematrikularen tramitazioa erraztearren, datozen egunetan Galdakaoko Udalak familia-erroldaren ziurtagiria bidaliko die 2 eta 3 urteko haurrak dituzten familiei, Esan-Herritarren Arretarako Zerbitzuko bulegora joan beharrik ez izateko.

Gainera, hitzaldi informatiboak egingo dira 4 ikastetxeetan, eta, Aperribai eta Gandasegi zentroen kasuetan, eskola visita ere egingo da.

Hona hemen informazio-hitzaldien datak eta ordutegiak:

✅ Aperribai HI: Urtarrilaren 29an 16:30etan (ikastetxean bertan)

✅ Gandasegi HI: Urtarrilaren 21ean 17:00etan (ikastetxearen areto nagusian)

✅ Unkina HI: Urtarrilaren 22an 17:00etan (ikastetxean bertan)

✅ Urreta HI: Urtarrilaren 23an 16:30etan (Urreta II, areto nagusian)

Galdakaoko Udalak informaziorako telefonoa jarri du gai honetarako: 944010540 (Hezkuntza eta Euskara Zerbitzua).

Los centros públicos de Galdakao abrirán el próximo 27 de enero el período de prematrícula para el curso 2020-2021

El 27 de enero, lunes, se abrirá el plazo para realizar la prematrícula del próximo curso 2020-2021 en los centros públicos de nuestro municipio. Las solicitudes se podrán realizar en los propios centros desde ese día hasta el viernes 7 de febrero, en horario escolar.

Para realizar la prematrícula se deberá aportar la siguiente documentación:

✅ Fotocopia del libro de familia

✅ Certificado de empadronamiento

✅ Impreso de matriculación

✅ Última declaración de la Renta (opcional)

En los próximos días el Ayuntamiento de Galdakao remitirá, a las familias con niños o niñas de 2 y 3 años, el certificado de empadronamiento familiar, con el objetivo de evitar el desplazamiento a la oficina Esan-Servicio de Atención Ciudadana y facilitar así la tramitación de esta prematrícula.

Además se realizarán charlas informativas en los 4 centros educativos que incluirán, en el caso del CP Aperribai y CP Gandasegi, una visita a las instalaciones.

A continuación se exponen las fechas y horarios de estas charlas informativas:

✅ Aperribai HI: 29 de enero a las 16:30 (en el propio centro)

✅ Gandasegi HI: 21 de enero a las 17:00 (salón de actos del centro)

✅ Unkina HI: 22 de enero a las 17:00 (en el propio centro)

✅ Urreta HI: 23 de enero a las 16:30 (Urreta II, salón de actos)

El Ayuntamiento de Galdakao pone, asimismo, un teléfono de información para cualquier cuestión relacionada con este tema: 944010540 (Servicio de Educación y Euskera).

Sigue Leyendo

BERRI + NOTICIAS

BERRIAK|NOTICIAS_

Galdakao euskalduna, feminista, inklusiboa eta anitza izatea nahi du Udalak

Facebook Twitter WhatsApp Email Gero bat denontzat lelopean eman zuten argitara gobernu plan berria Udal-gobernuak legealdi honetarako gobernu plana aurkeztu...

BERRIAK|NOTICIAS_

Toda la ciudadanía de Galdakao invitada al acto de presentación del plan de gobierno, mañana, jueves

Facebook Twitter WhatsApp Email Nota del Ayuntamiento Mañana a las 19:30 el equipo de gobierno presentará las actuaciones que llevará...

BERRIAK|NOTICIAS_

Galdakaoko ikastetxe publikoek urtarrilaren 27an zabalduko dute 2020-2021 ikasturterako aurrematrikulazio aldia

Facebook Twitter WhatsApp Email Udalerriko ikastetxe publikoek urtarrilaren 27an, astelehena, zabalduko dute 2020-2021 ikasturterako aurrematrikulazio aldia. Eskaerak zentroetan bertan egin...

BERRIAK|NOTICIAS_

El Ayuntamiento de Galdakao ofrece un curso gratuito para dejar de fumar

Facebook Twitter WhatsApp Email El Ayuntamiento de Galdakao ofrece a partir de este mes un curso gratuito para dejar de fumar. Esta...

BERRIAK|NOTICIAS_

Andrea de la Hera e Iskander Sagarminaga en Manhattan

Facebook Twitter WhatsApp Email Los nadadores Galdakoztarras Andrea De la Hera e Iskander Sagarminaga afrontaran el próximo 20 de Julio...

BERRIAK|NOTICIAS_

San Silvestre de Galdakao celebra su 50 Aniversario

Facebook Twitter WhatsApp Email Las calles de Galdakao acogerán mañana, como cada 31 de diciembre, la tradicional carrera de San Silvestre. Se...

BERRIAK|NOTICIAS_

Programa de actividades para personas mayores en enero

Facebook Twitter WhatsApp Email visita cultural a la Biblioteca Foral de Bizkaia, una ruta de senderismo por el entorno de La...

BERRIAK|NOTICIAS_

Manifestación pensionistas de Galdakao 28/12/2019

Facebook Twitter WhatsApp Email Una vez más, las y los pensionistas de Galdakao toman las principales calles del pueblo para...

ASTEKO IRAKURRIENAK

Open

PLAY

Send this to a friend